HALUATKO LASKUTUSASIAKKAAKSI?
  Ota yhteyttä sähköpostilla

GYS Induktiolämmitin 11000W 400V - 058590

5 870,89 € 4 678,00 €
Jälkitoimitus
Lisätietoja

GYS Induktiolämmitin
POWERDUCTION 110LG tuottaa välitöntä lämmitystehoa teräksen tai alumiinin irrottamiseen ja kuumentamiseen.
Se voi kuumentaa metallia 11 kW:n tehoon ilman häiriöitä tehokkaan nestejäähdytysjärjestelmänsä ansiosta.
Virtalähteenä 400 V kolmivaihevirta, toimii 16 A pistokkeella.

GYS Induktiolämmitin
POWERDUCTION 110LG tuottaa välitöntä lämmitystehoa teräksen tai alumiinin irrottamiseen ja kuumentamiseen.
Se voi kuumentaa metallia 11 kW:n tehoon ilman häiriöitä tehokkaan nestejäähdytysjärjestelmänsä ansiosta.
Virtalähteenä 400 V kolmivaihevirta, se toimii 16 A pistokkeella.

LAAJA VALIKOIMA KÄYTTÖKOHTEITA
Taipuneen rungon suoristaminen (ei teräs)
Pulttien avaaminen, pallonivelten suuntaaminen kumiosia vahingoittamatta
Juuttuneiden laakerien irrottaminen
Pakokaasujärjestelmän poisto
Metalliosien hehkuttaminen
Kuumentaminen taivutusta varten
Juottaminen
jne.

TAATTU VIRRAN JA AJAN SÄÄSTÖ
Kuumennusteho:
11 kW, säädettävissä 1000W kerrallaan
Kuumenee metallin keskelle, 6 mm syvyyteen.
Punainen valo (800 °C)

Turvallisuus ja ajansäästö:
Välitön ja liekitön kuumennus määritellylle alueelle, voidaan käyttää kaapeleiden, putkien tai lämmöille herkkien osien lähellä ilman tarvetta niiden purkamiselle.

Käyttömukavuus:
4 metrin induktiokaapeli, joka mahdollistaa työskentelyn korkealla tai missä tahansa paikassa mihin generaattori ei mahdu.

Toimitetaan pneumaattisella polkimella
Vaihtoehtona polttopeitsen kuumennuspainikkeelle, pneumaattinen jalkapoljin yksinkertaistaa käsittelyä vaikeapääsyisissä toimissa.

Lisätietoja
Valmistajan tuotekoodi058590

© 2016-2025 - TT-Tools Oy | Salpakuja 5, 01200 Vantaa | 0897147-7